Co teraz z oświatą w gminie?

Co teraz z oświatą w gminie?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Społeczność Publicznego Gimnazjum im. Johannesa Nuciusa w Jemielnicy mocno sprzeciwiała się reformie szkolnictwa. Na budynku szkoły został wywieszony transparent z napisem „Nie dla likwidacji gimnazjum”, a wielu przedstawicieli oświaty wyjechało do Warszawy protestować.

- Młodzież gimnazjalna to nie patologia, lecz po prostu młodzi, dorastający, dojrzewający ludzie, a ich nauczyciele to nie bezduszne marionetki, którymi można pomiatać - wyraziła opinię Beata Szafraniec, nauczycielka języka polskiego. - Gimnazjum jest dobre... jeżeli ktoś myśli inaczej, to znaczy, że nigdy nas nie poznał.

Mimo tych głosów, płynących z całego kraju, prezydent podpisał ustawę, w myśl której zostaną zlikwidowane gimnazja. Co teraz będzie ze szkołami w gminie?

- Fizycznie nie zamkniemy żadnego budynku - ani w Jemielnicy ani w Piotrówce - zapewnia wójt Marcin Wycisło. - W najbliższym czasie odbędzie się komisja oświatowa rady gminy, na której będziemy rozmawiać o formie wygaszenia gimnazjum - dodaje.

Nie wiadomo na razie, czy jemielnickie gimnazjum pod obecną nazwą będzie funkcjonować jeszcze przez dwa lata, czy też od września powstanie nowa placówka - szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi.

- Osobiście jestem za tym, by gimnazjum było wygaszane stopniowo - podkreśla wójt. - Musimy dokładnie zapoznać się z ustawą i wybrać najlepszy wariant dla naszej gminy, a co najważniejsze wszystkie zmiany musi zatwierdzić kurator oświaty. Będziemy minimalizować ewentualne negatywne skutki reformy dla uczniów i pracowników szkół - zapewnia.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jasełka, bajki, komedie... Oto Faska!
Te śmieci za dodatkową opłatą
Uwaga jubilaci!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2017 - 17:27

Pani Beatko Szafraniec trzeba sobie wprost powiedzieć, że Pani się boi o swoje miejsce pracy, no ale komu by nie zalezało na takich etatach jeżeli wojt wycisło daje pomimo deficytu budżetowego, braku inflacji w gospodarce 5 % podwyżki wynagrodzeń. A trzeba sobie otwarcie powiedzieć że na te 5% podwyżki nie pójda pieniadze wójta wycisły tylko wszystkich podatników, a wiec już chyba nie zdziwi nikogo fakt rosnących podatków i opłat.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2017 - 17:44

Panie Wójcie Wycisło Pan to już lepiej nic nie wymyślaj, robicie z gminy kabaret bo jak inaczej nazwać sytuacje:

- opłaty za wode i kanalizacje rosną, a prezez wodociagów zarabia krocie i dalej bierze

- wprowadzacie nową usługe wywozu śmieci  traktując ludzi jak dojne krowe 

- dziura w kasie gminy, brak inflacji, radni, nauczyciele, urzednicy dostają podwyzki wynagrodzeń

- obsługuje was kancelaria prawna która się życzy na miesiac 5 350,50 zł. czy za takie pieniądze nie można by zatrudnić prawnika na etat? Ciekawy jestem ile godzin w tygodnik prawnik urzeduje w urzedzie?

Wstyd! 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2017 - 22:25

Nie bądź śmieszna/y, hahaha wójt tak wytłumaczył że nas wodociagi doją doją i doją i doić nas będą jak nie będzie przyśpieszonych wyborów samorządowych, a po za tym wójt nam nie ma tłumaczyć tylko działać, a jak działa to każdy chyba widzi. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2017 - 17:46

Czy starania o zachowanie swojego miejsca pracy to coś nagannego? Tzw. reforma systemu szkolnictwa pozbawi wielu dobrych nauczycieli pracy. Oni ucierpią a ich obecni i przyszli uczniowie również.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2017 - 18:09

a mi szkoda  troche obecngo wojta gmine zastal zadluzona a z wodociagami to stara historia ktos je oddal strzeleckim wodociagom a radni to posuniecie klepli. zpodwyzka to strzelil sobie w kolano 

Portret użytkownika Rodewald
Wysłane przez Rodewald (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2017 - 18:37

Nauczyciele powini dużo zarabiać. Nie 5% więcej, tylko 55% wiecej  Ludzie z talentem nie będą chcieli być nauczycielem, bo pójdą tam, gdzie ich się będzie godnie opłacało.  Niskie zapłaty nauczycieli skutkują tym, że nauczycielami są w coraz większej mierze ludzie mało błyskotliwi. Nie podnoście płac, a zobaczycie, że za dziesięć lat wszyscy młodzi nauczyciele  wyjada do Niemiec. Zostaną alkoholicy, nieudacznicy i ludzie niezrównoważeni psychicznie bądź ciamajdy. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2017 - 21:21

"Nauczyciele powinni duzo zarabiać". Jacy nauczyciele? Wsrod tego zawodu , jak w kazdym innym, sa profesjonalisci i sa partacze. Jakie maja kwalifikacje? Jedni lepsze drudzy gorsze. Obawy zawsze dotycza tych ktorzy z tymi kwalifikacjami maja zwykle problemy. Jak w kazdym zawodzie. Do nauki w szkołach podstawowych nie potrzeba zdolnosci wykładowcy akademickiego a nauczanie to misja. Nauczyciel ma uczyc. Musi przekazywac uczniom wiedze, konkretne zachowania, kulture. Dlatego tez ZNP powinien zostac rozwiazany bo to zupełnie niepotrzebny stwor z poprzedniej epoki, a nauczyciele ktorzy strajkuja powinni byc dyscyplinarnie zwalniani. W koncu to podatnicy sa ich pracodawcami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2017 - 11:42

Chcemy referedum w gmienie jemielnica!!!!!!! Chcemy przyśpieszonych wyborów samorzadowych!!! Chcemy innego wójta i innych radnych!!! Mamy tego wszystkiego dosyć!!! 

Portret użytkownika tito
Wysłane przez tito (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2017 - 17:52

chcemy to znaczy kto chce podpisz się a jak nie masz odwagi to napisz chcę a nie chcemy,tacy faryzeusze jak ty to nawet jakby sam Jezus Chrystus rządził tą gminą to po miesiącu został by ukrzyżowany 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2017 - 23:53

Chcesz referendum to do pracy. Zieraj podpisy a jesli nie masz odwagi tego robic to nie szczekaj. Nalezysz do tych ktorzy chcieliby pozałatwiac swoje sprawy cudzymi rekoma. Zabaw sie w Kijowskiego z Jemielnicy i do dzieła. Tylko z fakturami uwazaj.

Odpowiedz