Co dalej z wiaduktem?

Co dalej z wiaduktem?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wraz z końcem listopada zakończyła się budowa nowego wiaduktu w Strzelcach Opolskich. Zburzono stary wiadukt - postawiono nowy, zniknęło niebezpieczne skrzyżowanie. Cała inwestycja pochłonęła 11,8 mln złotych. Przez kilka miesięcy był wyznaczony objazd, przez co tworzyły się korki, szczególnie w centrum miasta. Inwestycja została zakończona, a nasi Czytelnicy zastanawiają się, dlaczego przejazd przez wiadukt jest ciągle zamknięty!

- Przecież to jakiś absurd! - denerwuje się mieszkaniec Strzelec. Jak się dowiedzieliśmy, wiadukt musiał przejść próbę obciążeniową.

- Przeszedł ją pomyślnie - mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Na początku grudnia, po zakończeniu inwestycji, spłynęły wszystkie dokumenty budowy i zostały złożone do nadzoru budowlanego. Wiadukt będzie można przekazać do użytkowania po załatwieniu tych niezbędnych formalności. Szacujemy, że odbędzie się to w drugiej połowie grudnia - bliżej świąt - dodaje Branicki. Inspektor Nadzoru Budowlanego od złożonego wniosku ma 21 dni na skontrolowanie i 30 dni na wydanie decyzji w tej sprawie. Kierowcy muszą uzbroić się zatem w cierpliwość. Miejmy nadzieję, że procedury odbioru zakończą się szybko i na dniach będziemy mogli poruszać się po nowym wiadukcie.

Beata Baryga

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2016 - 14:09

Szybkość w tym wypadku jest pojeciem wzglądnym i jest adekwatna do szybkosci pracy Zarzadu Dróg Wojewodzkich. Nie łudzcie sie , wtym roku wiaduktu nie otworzą.

Portret użytkownika Martyna Mirek
Wysłane przez Martyna Mirek w 13 Grudzień, 2016 - 14:33

Znany jest już oficjalny numer konta, na który można wpłacać pieniądze na rzecz pogorzelców. Organizacją akcji charytatywnej zajmuje się Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Opolu.

Numer konta: 91 1140 1788 0000 5092 9200 1007

Odbiorca: Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Ul. Damrota 4/35-36, 45-064 Opole

W tytule przelewu: darowizna na rzecz osób poszkodowanych w Zawadzkiem

OCWIP zajmuje się akcją całkowicie pro bono, więc całość przekazanych darowizn trafi do osób poszkodowanych.

Martyna Mirek

Portret użytkownika Hdti
Wysłane przez Hdti (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2016 - 15:41

To polskie dziadostwo żeby tak długo odbiór trwał!!!!!W Niemcach to jeden dzień to robia a poloki miesiąc!!!!

Portret użytkownika gandalf
Wysłane przez gandalf (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2016 - 19:04

Hm..od czego by tu zacząć.

Fajnie wiadukt przebudowany,,zrobiony,,chwali sie. Takie inwestycje powinny być,kosztują niemało kasy i czasu, też do przyjęcia,,zrozumie się,, to przecież nie mostek nad mała rzeczką,że zrobi się w 1 dzien. I to tyle pochwał..Reszta to już minusy. Niesety urzędnicza jeszcze raz urzędnicza rzeczywistośc Polską rżadzi,,cokolwiek, gdziekolwiek człowiek chce coś zrobić, załatwić tam zawsze na drodze stoi jakiś urząd urzednik,,a ze jego plecami chowa sie cała armia urzędników. Być może nie byłoby z tym źle gdyby ta armia działała szybko, sprawnie, w interesie przeciętnego Kowalskiego,,ale to wtedy rola by była służalcza, a nie tego kto rządzi, bo to urzędnik musi pokazac że od niego cos zależy , że bez niego ani rusz,,i tu też tak jest..skoro jest budowa,, był projekt, który ktoś zatwierdzil, poszczególne etapy budowy były kontrolowane i podpisywane przez  kogoś z nadzoru,,czyli gadanie że czeka się na jakieś dokumenty, to czysta fikcja,, tu trzeba pokazac,ze bez mojego podpisu nikt nie pojedzie,,ludziom się życia nie ułatwia,bo po co???wtedy nikt na kolana nie padnie z podziękowaniami,, a tak zbudujmy sztuczne napiecie,,a potem możemy przyjmować podziękowanie,, tak to działa..tak najlepiej to po prostu  wjechac na ten wiadukt  zmasowana akcja i jezdzic,,a co..poza tym pomyście,, gdyby odbioryodbywały się zarz po zakończeniu,, to co ten urzędas by robił cały rok? nic nie miałby pracy,,a odbior byłby robiony na podstawie umowy zlecenie,, a tak ciepła posadke trzeba grzać...to co akcja wjazd na wiadukt?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Grudzień, 2016 - 11:28

 Strzelecki  paradoks.  Jest  nowy most   tyle ze   zagrodzony ze wszystkich stron . 

 Aby  dostać sie  na drogę do Zawadzkiego   to  należy nadkładać ok 10 km  różnymi dziwnymi objazdami . 

A to wszystko  dlatego że   strzeleccy urzędnicy  zanleźli sobie robote i przerzycają się papierologią . Boszsze ty widzisz i nie grzmisz .

Czy ci   solidni ślązacy z mniejszosci niemieckiej  ze strzeleckiego starostwa  musza  co rusz  działac na niekorzyść    polskiej większości  zamieszkującej  nasz region?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Grudzień, 2016 - 23:23

polska wiekszosc zamieszkujaca nasz region takze w nim rzadzi , widac jednak ze bardzo nieudolnie.. Bismarck sie kłania.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Grudzień, 2016 - 16:47

  NIE W TYM MIEŚCIE I NIE Z TYMI LUDŹMI ...  '' mieszkańcom   strzelec '' to pasi  ,że nadrabiają 10 km   ponieważ  TAK NAKAZAŁA WŁADZA  , i   już .  koniec tematu