fbpx Co dalej z terenem pod cmentarz? | Strzelec Opolski

Co dalej z terenem pod cmentarz?

Co dalej z terenem pod cmentarz?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dziewiętnastego stycznia, po długoletnich procedurach, gmina Zawadzkie nabyła działkę przy ul. Opolskiej w Zawadzkiem, która wcześniej była w posiadaniu Skarbu Państwa w zarządzie Lasów Państwowych - Nadleśnictwa Zawadzkie. Zakup nieruchomości ma zapewnić dodatkowe miejsca grzebalne, a w przyszłości założenie cmentarza komunalnego. Teren został już wykarczowany, co dalej?

- Zawarliśmy umowę z firmą, która ma dokonać odwierty geologiczne, w celu wystawienia opinii, czy na tym terenie może powstać nekropolia - wyjaśnia Mariusz Stachowski, burmistrz Zawadzkiego. - Myślę że, po wakacjach będziemy szykować uchwałę w sprawie cmentarza komunalnego i w ślad za tym ruszy cała procedura projektowa.

Na forum Zawadzkiego mieszkańcy często pytają, czy będzie tam krematorium? Na razie nie, ale w planie jest kolumbarium.O postępach w tworzeniu cmentarza komunalnego będziemy informować na bieżąco.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Promowali nas na targach turystycznych
W rodzinnym gronie
W rodzinnym gronie
Oglądali irysy i nie tylko

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Maj, 2016 - 12:14

Panie burmistrzu  to już za chwilę bedzie 2 lata od wyborów a w naszej gminie tak jakby nic się niedziało fachowcy to nazywają stagnacją. Przypominam że jak narazie z pańskich obietnic nici a do następnych wyborów tylko 2 lata,powiem szczerze że połączenie kolejowe do T.Gór to absurd naprawdę szkoda pieniędzy ale ścieżka rowerowa powinna być numerem 1 w pańskiej kadencji. Szczerze współczuje ludziom którzy wysyłają swoje dzieci do szkół wzdłuż drogi 901 zreszta ta szosa juz dawno powinna utracić status jezdni samochodowej proszę wziąć sobie te słowa do serca bo stan tej drogi zabrał odpowiednio dużą ilość ofiar.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Maj, 2016 - 20:22

Nie zgadzam się z tobą że z obietnic naszego Pana Burmistrza nici. Zostały nam obiecane tablice i już powstają.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Maj, 2016 - 19:33

Drogi czytelniku ja apeluje do burmistrza jak najbardziej poważnie a w twojej wypowiedzi odczytuje ironię ja nie chce dopiekać  panu burmistrzowi lecz zmobilizować do większego wysiłku w osiagnięciu celu jak najbardziej słusznego dla społeczeństwa.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Maj, 2016 - 22:42

Teraz wymyślił zrobienie Centru Przesiadkowe na placu przed PKP. Zlikwiduje parking i za 350 tyś z budżetu zbuduje wizję Centrum>rozumiem, że z kopyta rusza pociagi Opole-T.Góry, łącznie z Pendolino albo idzie dalej w myslach i będzie to centrum przesiadkowe do połączenia z Turawą. Juz  na tej ulicy w  widziałem pływające kajaki. Dobry pomysł. A tak poważnie, o czym nie mówi,  że nie będzie remontu ulicy Miarki w Zawadzkim Torowej w Żędowicach, remontu Hali Sportowej,bo zamiast milionów na remont na chyba tysiące nojest jeszcze do spłacenia kolejna rata ''długu''  dla Urzędu Marszałkowskiego kolejne80 tyś z budzutu za błędy urzędnicze przy budowaniu centrum znikajacych wysp, gdze sa wnioski do sądu w tej sprawie jak już wcześniej to wnioskowała Komisja Rewizyjna, może tym tematem by się SO zainteresował. Już jedno Centrum przesiadkowe było i jest tam teraz czerwona torebka, pytanie czyj interes ma byc tym razem pchany do przodu ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Maj, 2016 - 11:26

Coś chyba nie jesteś zbytnio poinformowany...a może mieszkasz gdzieś tam...albo jesteś z tych dla których Pan burmistrz jest kolcem w oku... bo akurat jak widzę ul. Miarki zaczeli już remontować i pewnie i ul. Tuwima też wkrótce zaczną remontować. A pomysł Centrum przesiadkowego przy PKP wydaje mi się słuszną decyzją, przynajmniej ten zakątek miasta nabierze charakteru a przy okazji zostanie wyremontowany. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Maj, 2016 - 14:33

Ty zbytnio bystry( nie mówiąc-poinformowany) również nie jesteś. Przetargu na remont ul. Tuwima jeszcze nie było więc nie może "pewnie wkrótce" być remontowana- no chyba ,że dla ciebie, za kilka miesięcy to jest owo "wkrótce", nie wspominając o centrum przesiadkowym-ale dla klakierów nieudacznika "jedna jaskółka" czyni już wiosnę.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Maj, 2016 - 14:54

Proszę odsłuchac nagrania z ostatnich komisji problemowych. remont ul Miarki i projekt na dofinansowanie jej budowy jest na 37 miejscu na 37 miejsc. Bodajże ma mozliwości dofinansowania 7 projektów. Jak bedzie remontowana Miarki to tylko za pieniadze z budżetu albo za kolejny kredyt. Przecież nie trzeba filozofa, ale obserwatora tego co się dzieje w Zawadzkiem(od 2 lat juz nic), że Centrum przesiadkowe zostało przez firmy zainteresowane przeniesione do Strzelec Op. - Gliwic, bliżej autostrady. Do tego nie trzeba wiedzy. Chyba, że.... uruchamia p. burmistrz połączenie autobusowe lub kolejowe ze Ślaskiem i Tarnowskimi Górami. Na razie mamy upały, zbliżający się koniec nauki w szkołach i potrzebewypoczynku nad wodą-basenem, a tego nie ma i jak widac nie bedzie, No można by ew. zaakceptowac pomysł jakiegos portu rzecznego, bojuzto kajaki sprawdziły, czy miały tyle wody pod kilem, że popłynęły Dworcową do Opolskiej i przy wyższym poziomie do ronda i dalej Małą Panwia do Turawy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Maj, 2016 - 16:37

Jeżeli mieszkasz w Zawadzkiem albo okolicy to powinieneś wiedzieć, że "...połączenie autobusowe lub kolejowe ze Śląskiem..." nie jest nam potrzebne gdyż nasza gmina to właśnie Śląsk a więc jaki jest sens jeździć od siebie do siebie. To przecież wbrew zdrowemu rozsądkowi. Ponadto Tarnowskie Góry to również Śląsk.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Maj, 2016 - 06:45

U ciebie natomiast z "toku myślenia" pozostał jedynie tok. Masz bowiem spory problem z rozróżnieniem pojęć "województwo śląskie" i "Śląsk".

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Maj, 2016 - 09:03

Brawo zamulaczu poprawiaczu. Mieszkańcy Gminy Zawadzkie dziękują zajęcia się tym drazliwym problemem. Ważne jest to niezmiernie. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Maj, 2016 - 15:00

Powiedz mi ''klakierze'' udacznika, co on zrobił przez te ostatnie 2 lata. Bo co zrobił wg. Ciebie ''nieudacznik"' znana mi jest lista  jego dokonań. Może tak napiszesz co wiesz na temat realizacji zadań przez ''nieudacznika''.Napisz i wtedy odniosę się do tego. Porównany swoja wiedzę i ewentualne złośliwości

Odpowiedz