Ciekawostki z murawy

*W meczu na szczycie 12 grupy klasy B zagrały dwie drużyny z gminy Leśnica. Wicelider, LZS Raszowa, gościł lidera tabeli, Sokoła Leśnica. Po trafieniach Krzysztofa Szczodroka w 12. oraz 22 minucie oraz Pawła Kłodzieja w 44. minucie i Przemysława Mańka w 68. minucie zdecydowanie mecz wygrał Sokół. Dzięki temu powiększył swoją przewagę nad wiceliderem, którym, mimo porażki, pozostał zespół z Raszowej.

*W derbach gminy Jemielnica w lidze okręgowej spotkały się w Piotrówce miejscowy LZS oraz Naprzód Jemielnica. Po zaciętym spotkaniu obfitującym w okazje bramkowe oraz sporą ilość kartek ostatecznie wygrali goście 2:1. Warto zaznaczyć, że Naprzód kończył mecz w dziesiątkę, bowiem na kwadrans przed końcem meczu Damian Skotarczyk ukarany został drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. A przebywał na nim dopiero 12 minut.

*Czwartoligowy Piast Strzelce Opolskie wygrał swój czwarty mecz ligowy w obecnym sezonie. Jednocześnie był to trzeci mecz, w którym strzelczanie zdobyli trzy lub więcej bramek.

*LZS Stary Ujazd wygrał swój szósty mecz ligowy w obecnym sezonie. Stało się tak, mimo że większość meczu nasza drużyna rozegrała w osłabieniu, bo od 28. minuty grała w dziesiątkę, jako że Sebastian Gorzel otrzymał czerwoną kartkę.