Chodnik od mikołaja

Chodnik od mikołaja

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Spóroku wzdłuż ulicy Chrobrego ułożono kolejne 250 metrów chodnika. Inwestycja została zrealizowana wspólnym wysiłkiem sołectwa i starostwa. To ostatnie jest właścicielem drogi, ale nie miało funduszy na budowę traktu dla pieszych w wiosce. Powiat zakupił kostkę brukową i przekazał ją władzom sołectwa, a ci zajęli się resztą.

Za pieniądze zebrane podczas wodzenia niedźwiedzia zakupiono tłuczeń na podbudowę. Połowę funduszu sołeckiego przeznaczono na wynajęcie lokalnej firmy, która po okazyjnej cenie zajęła się robotą.

Firma Krzysztofa Grobarka przez pięć tygodni układała kostki. Pogoda nie sprzyjała pracom, które zaczęły się w połowie listopada. Na szczęście mieszkańcy zaopiekowali się robotnikami, częstując ich gorącą kawą i ciastkami. Spóroczanie, których posesje graniczą z chodnikiem, wykorzystali czas robót ziemnych, także zakupili materiał i od chodnika poprowadzili do swych podwórek piękne podjazdy.

- W Spóroku jest zawsze dobra robota! - chwalił wicestarosta Janusz Żyłka. - Taka mała wioska, a potrafi się tak dobrze zorganizować.

Mieszkańcy cieszą się z chodnika. Mogą teraz bezpiecznie chodzić do kościoła.

- Przed mikołajem nie było chodnika, a teraz jest - mówi dumny Andrzej Sprancel z rady sołeckiej. - Dziękujemy firmie, która zrobiła tu kawał dobrej roboty.

- Nasza wioska pięknieje, mamy już kolejne pomysły, ale na razie nie chcemy o nich oficjalnie mówić - zapowiada tajemniczo sołtyska, Janina Urbańczyk.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Weź urlop, przyjedź na urodziny!
Nie świątecznie, nie zimowo
Remonty dróg nie są już tak ważne

Komentarze

Portret użytkownika Seba2
Wysłane przez Seba2 (niezweryfikowany) w 22 Grudzień, 2016 - 21:22

On się nie ośmiesza,

on doskonale maskuje się z tymi nożyczkami.

Teraz nikt nie podejrzewa, że jest z PLATFORMY ZŁODZIEJSKIEJ

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Grudzień, 2016 - 16:53

Jakoś w lokalnej polityce co dużo muzykantów a może to i dobrze przynajmniej jest melodyjnie

Odpowiedz