fbpx Chleby zostały podzielone | Strzelec Opolski

Chleby zostały podzielone

Chleby zostały podzielone

Artykuły : 
Numer wydania: 
W ubiegłą niedzielę, 22 września, na Górze Św. Anny miały miejsce dożynki gminne. W ramach tych dożynek odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Zespołów Mniejszości Niemieckiej. Oprócz gości z Niemiec dla publiczności wystąpili także Młodzieżowa Orkiestrą Dęta z Leśnicy, leśnickie mażoretki, studio wokalne Bis, kabaret Ludziska z Grodziska, Alojzy Kwoczała oraz Kasia Pluta z zespołem. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Oxygen.

Ważnym momentem dożynek było przekazanie chleba, który ofiarowali przedstawiciele poszczególnych miejscowości biorących udział w dożynkach. Burmistrz Łukasz Jastrzembski złożył bochenki na ręce gości.

Organizatorami dożynek byli burmistrz Łukasz Jastrzembski i Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe. Impreza zorganizowana została przy współpracy z Leśnickim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji, sołectwem Góra Św. Anny, domem pielgrzyma, OSP Łąki Kozielskie oraz OSP Zalesie Śl. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki dotacji ministra administracji i cyfryzacji, Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu oraz gminy Leśnica.

uj

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2014 - 21:57

Tak Dozynki byly na Górze sw Anny. Ale w Lesnicy to nie zrobią bo mamy taką panią dyrektor Gizelę Sedzielosz.Teraz w lesnicy ma byc w parku zabawa z okazji zakonczenie karnawalu kto to wymyslil zeby robic zabawe do 22.00.WSTYD WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz