fbpx Byłam gotowa na zamieszanie | Strzelec Opolski

Byłam gotowa na zamieszanie

Byłam gotowa na zamieszanie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Minął pierwszy miesiąc funkcjonowania programu „Rodzina 500 +”. Zgodnie z jego zapisami, świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze. Wnioski można składać m.in. w urzędach i przez internet. W gminie Zawadzkie do realizacji ustawy wyznaczony został Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawadzkiem.

Na dzień 26 kwietnia złożono łącznie 447 wniosków w tym 74 w formie elektronicznej.

- Złożone wnioski obejmowały w sumie 684 dzieci na ponad 1700 wszystkich zameldowanych niepełnoletnich mieszkańców gminy - informuje Marek Kutyła, kierownik OPS-u.

Wypłacono jak dotąd 71 500 zł świadczeń wychowawczych na 143 dzieci.

Na rozpatrzenie pierwszych wniosków ustawa daje organom trzy miesiące. W gminie Zawadzkie już po pierwszych dwóch tygodniach udało się rozpatrzyć część wniosków, a nawet zrealizować pierwsze wypłaty.

- Należy podkreślić, że nie każdy wniosek może być rozpatrzony w krótkim czasie - wyjaśnia Kutyła. - W szczególności, jeśli osoba ubiega się o świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko, niezbędne jest ustalenie dochodów rodziny, a co za tym idzie zgromadzenie dodatkowych dokumentów. Pozyskiwaniem większości z nich zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej. Dlatego też rozpatrywanie wniosków nie odbywa się według kolejności ich wpływu - kontynuuje kierownik.

W sprawie funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej napisała do nas Czytelniczka „Strzelca”, matka trojga dzieci: Na ogromną pochwałę zasługują zarówno pracownicy, jak i kierownik OPS-u. Każdy z ubiegających się o świadczenie przygotowany był na zamieszanie, duże kolejki, a tymczasem wszystko przebiegało bardzo sprawnie, szybko otrzymałam decyzję i pieniążki.

Przypominamy, że wnioski można składać w formie papierowej lub elektronicznej a wszelkie informacje uzyskać można w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawadzkiem.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pogotowie dla seniorów
Prezentowali swoje talenty
Majówka z rodziną
Kto skorzysta na rewitalizacji?
Nie ma ról ważnych i mniej ważnych

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Maj, 2016 - 20:01

Bardzo fajnie ze rozdawnictwo pieniędzy idzie sprawnie w naszej gminie przynajmniej jedna pocieszająca rzecz tylko ci co wymyślili tą ustawę nie przewidzieli że za rok góra 2 lata tej kasy zabraknie i co wtedy sie stanie,rozżaleni i zflustrowani ludzie.Na całym świecie gdzie jest dobrobyt i szczęśliwe życie panuje jedna podstawowa zasada NIE ŻYJ NA KREDYT czyli niewydawaj więcej niż zarabiasz bo czeka cie komornik albo sznurek i mocna gałąź.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Maj, 2016 - 11:53

Drogi kolego lub koleżanko nie zrozum mnie źle ja naprawdę życzę dobrze ludziom i chciałbym żeby wszyscy żyli w szczęściu i dostatku.Tylko chodzi mi o to że teraz ludzie sie 500+ cieszą ale przy minimalnym stopniu zainteresowania sprawą nie trzeba być ekononom żeby zadać sobie pytanie co dalej,czy naprawdę za pare lat kasy nie zabraknie. Jak jesteś odpowiedzialnym rodzicem kochającym swoje dzieci obiecujesz rzeczy i dobra wszelkiego rodzaju tylko po to żeby mieć święty spokój wiedząc ze w kieszeni tych środków nie masz?To samo jest z państwem lepiej zacząć od chleba z masłem i sukcesywnie sie dorabiać żeby na przyszłość jeść chleb z szynką,niż parę razy w sklepie wsiąść na tzw krechę,a pózniej zastanowić sie jak to spłacić. Żeby żyć spokojnie trzeba mierzyć siły na zamiary.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Maj, 2016 - 12:55

I jeszcze jedno wsparcie ToTo naprawdę trzeba jasnowidza w sprawie budżetu wystarczy zdrowy rozsądek 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Maj, 2016 - 15:32

Tu jest Polska i zdrowy rozsądek tu nie gości , nie gościł , i nigdy nie zagości.Potrafimy tylko marudzić,zazdrościć i oczerniać się nawzajem, MY dumni pseudo katolicy.Szkoda że inni nie potrafią liczyć przestali by rzucać na tacę w kościele na jednej mszy niedzielnej milion wiernych rzuca po złotówce na drugiej tak samo itd,itd gdzie sa te pieniądze czemu dumni wielcy księża nie pomagają maluczkim tylko pławią się oni i ich rodziny w dobrobycie.Zakłamanie sięgneło dna w tym kraju. A  na wybory i tak pójdzie garstka tych światyłych, ciemnogróg zostanie w domu i bedzie zaśmiecał forum głupimi tekstami.

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2016 - 08:18

Kosciol opodatkowac i temat z glowy. Wszyscy placimy podatki, nawet gdy pogamy ubogim oczekuje sie odprowadzenia podatku z tego tytulu. Dlaczego toleruje sie "pranie pieniedzy" przez Kosciol? Ktos z Urzedu Skarbowego obecny na forum i gotowy by udzielic sensownej odpowiedzi?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2016 - 18:44

Do skinny-nie wiem czy moja odpowiedź bedzie sensowna. Wszelkie datki podlegają podatkowi od spadków i darowizn( darowizną jest właśnie "taca") z wszystkimi zapisami, a więc również z tzw. kwotą wolną, która w 3 grupie( podatnicy nie spokrewnieni) wynosi 4902zł( obowiązuje od 2003 r), i oczywiście jest sumowana przez 5  lat. Obrazowo- parafia licząca 1000 osób kwota wolna na 5 lat to 4902zł x 1000  daje 4902000zł.Jest to około 1000000zł zwolnienia na rok, tak to wygląda w ordynacji podatkowej obecnie obowiązującej.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2016 - 17:58

A co cię kuśka interesuje gdzie ja rzucam swoje pieniądze?To z mojej  kieszeni i robię co chę, a ty możesz dalej "chlać tanie wino", ja ci do  twojej kasy nie zaglądam. Patrzcie państwo jak to się interesują nie swoimi pieniędzmi!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2016 - 19:52

To nie są "bezpańskie" pieniądze - pochodzą z podatków wszystkich osób fizycznych i prawnych a więc ode mnie również. Ty więc nie "rzucasz swoich pieniędzy", ponieważ one są twoje tylko do kwoty daniny publicznej jaką zapłaciłeś (aś) do budżetu. Poziom twojej argumentacji poraża głębią przemyśleń...Zbliża się wieczór i może zajmiesz się "przygotowaniami" do uzyskania kolejnych 500 zlotych?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Maj, 2016 - 15:27

Zastanów się po co martwić się na zapas,nie masz możliwości dokonać zmiany i przewidzieć co się wydarzy. Żyj i ciesz się życiem nie zamartwiaj się na zapas bo Ci żyłka w .... pęknie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Maj, 2016 - 09:56

Forumowicz piszący o rozdawnictwie nie jest jasnowidzem - on jest po prostu realistą. Niedługo zaczną się problemy z budżetem, gdyż oprócz 500+ chcemy mieć bardziej liczną i nowoczesną armię, skrócony wiek emerytalny. Reanimujemy upadłe górnictwo węgla kamiennego z pieniędzy spółek skarbu państwa czyli naszych. Dobra zmiana ma jeszcze wiele innych, księżycowych pomysłów.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2016 - 06:56

Zazdroscicie nam tych pieniędzy. A co to was obchodzi co ja robię z tymi pieniędzmi. Dostałem 3000 złoty żal wam że ludzie dostaną A wy nie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2016 - 09:04

no to gratuluję tej 6 dzieci i tej kasy ja tam nie chciałabym mieć tych 3 tys i tej gromady mam dwoje i jestem sama w stanie zapewnić byt mojej rodzinie a nie żerować na państwie,wszystkie menele się cieszą że będą miały za co pić i już pewnie majstrują następne wzrośnie populacja patologii

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2016 - 12:23

Patologia w te czy we w te... wiecej dzieci bedzie - a przez to i wiecej podatnikow w przyszlosci. Jesli tak sie sprawa rozwinie, to program "Rodzina 500+" sie sprawdzil. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2016 - 17:04

Chyba nie ma sie czym przejmować czy kasy zabraknie czy tez nie obecne działania rządu idą w tym kierunku że Putin sie wkoncu wkur..... i przejedzie po tej Polsce tam i z powrotem i rozwiąże nasze wewnętrzne problemy. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Maj, 2016 - 09:15

Nasz rzond i minister obrony narodowej nie pozwolą żeby tak się stało  kupujemy teraz nowe. Rakiety i wtedy to my im pokażemy 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Maj, 2016 - 12:50

Jaki rząd przecież tak naprawdę władze absolutną ma Jarek a członkowie RM to tylko żołnierzyki do roboty,gorzej się ma sprawa z MON i Macierewiczem na czele,trudno na temat tego gościa coś sensownego powiedzieć to napewno ciężki przypadek,facet pierniczy takie bzdury że Franek z pod budki z piwem lepiej rozumuje. Najgorsze jest to że jest grupa ludzi którzy wierzą w to co ob gada.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Maj, 2016 - 15:00

Faktycznie SO nie ma juz o czym pisac. Idzie lato, za chwilę nowy rok szkolny i przedszkolny, a za tym idzie komunikacja, zabezpieczenie wakacji i jak to sięma do trudności na naszym rynku pracy itp. Jest tych problemów sporo,którymi nalezy się zainteresowac lub tez się w nich nic nie robi

Portret użytkownika melepeta
Wysłane przez melepeta (niezweryfikowany) w 16 Maj, 2018 - 19:02

Faktem jednak chyba bezspornym jest to, że dzięki programowi 500 plus znacznie mniej osób zadłuża się w firmach pożyczkowych które i ich pośrednicy żale wylewają: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/12/24/na-chwilowkach-niewiele-zarobilem-efekty-programu-500-plus/ a i w bankach chyba też. Szkoda jednak, że te pieniądze otrzymują też rodziny najbogatsze, gdzie tatuś jest np. prezesem dużej i bogatej firmy a mamusia ma od lat prywatną praktykę lekarską. I dwoje dzieci. Znam taką rodzinę, mają dwa też luksusowe auta a 500 plus inkasują.  

Odpowiedz