fbpx Bycie razem motywuje | Strzelec Opolski

Bycie razem motywuje

Bycie razem motywuje

Artykuły : 
Numer wydania: 

Co roku w Centawie jest wielka impreza.

- Od 2003 roku organizujemy festyny, wyjątkiem są lata, gdy odbywają się u nas dożynki gminne, wtedy skupiamy się tylko na nich - mówi Ewa Ptok, sołtys wsi.

Tegoroczny festyn rodzinny zaplanowano na 6 sierpnia pod hasłem „Przyjdź, zobacz, a zobaczysz, że było warto”.

- Wspólnemu świętowaniu towarzyszyła miła atmosfera, za co ogromnie jestem wdzięczna mieszkańcom przygotowującym festyn, artystom oraz gościom - podkreśla Ewa Ptok.

Przed imprezą społecznicy z Centawy zamiatali ulice, sprzątali śmieci, kosili trawę, przycinali krzewy. Z całych sił starali się, by wioska wyglądała pięknie w dniu festynu.

- Bardzo za to dziękuję. Również za obsługę imprezy - podawanie do stołów oraz za sprzątanie po festynie - mówi sołtyska. - To, co wydaje nam się czasem niemożliwe, staje się naszym głównym celem. Wspólnie dajemy radę, to nas motywuje. W Centawie wiele inicjatyw może dojść do skutku dzięki wspaniałym ludziom, członkom rady sołeckiej, Stowarzyszenia Odnowy Wsi.

W dniu festynu goście mogli zasiąść do stołów przyozdobionych w bukiety żywych kwiatów i częstować się chlebem ze smalcem i kiszonymi ogórkami. Dostępne były ciasta, kołacze i pierniki upieczone przez panie z Centawy - był to ich osobisty wkład w imprezę. Na scenie prezentował się między innymi lokalny zespół Centavia. Dla dzieci przygotowano watę cukrową, popcorn, zjeżdżalnie i malowanie twarzy. Przyjechał policjant z psem tropiącym, prezentując zachowanie zwierzęcia w różnych sytuacjach.

- Sołectwo mogło też liczyć na wsparcie sponsorów: firmy Center Plast, Zakładu Naprawczego Mechanizacji Rolnictwa z Szymiszowa, jemielnickiej filii Banku Spółdzielczego w Leśnicy, Nadleśnictwa Rudziniec oraz cukierni Pawła Schlensaga - wymienia Ewa Ptok. - Dziękuję za pomoc Monice i Pawłowi Richter, Teresie i Wiktorowi Sutor, Beacie Koziołek, Elżbiecie Ciemięga, Anieli i Zygmuntowi Czusik, Edycie i Reinholdowi Wala, Gabrieli i Marcinowi Suda, Karinie Dudek, Barbarze i Jerzemu Szendzielorz, Bernadecie i Helenie Gola, Ricie Przybysz, Halinie i Weronice Waloszek, Renacie Koziołek, Urszuli Janek, Judycie Płazińskiej, Edycie Wycisło, Janinie Wilert, Stanisławowi Dudek, Romanowi Kulik, Gabrieli Sus, Bernadecie Goczoł, Krystynie i Izabeli Knopek, Annie Cichoń, Iwonie Łukaszczyk, Damianowi Lehun, Marianowi Mehlich, Norbertowi Świtała, mojemu mężowi Alfredowi. Zapraszam do wspólnej zabawy znów za rok - dodaje

Dochód z festynu przeznaczony będzie na wkład własny sołectwa do realizacji różnych projektów.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W buszu pana Józka
Zapraszamy na... Dożynki gminne
Wakacje w przedszkolu
Z serdecznościami!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Sierpień, 2017 - 19:29

Pytam Redakcję Strzelca Opolskiego wprost - Czy wy się jaja robicie czy kpiny z Łazisk? Oczywistą sprawą jest, że oficjalnie dożynki gminne w Łaziskach rozpoczynają się klubową nocą - dyskoteką w piątek? Dlaczego Redakcja o tym nie napisała ani słowa? Proszę Redakcjo na przyszłość pamiętać - ludzie z Łazisk to nie idioci!! W tym roku poinformowaliśmy wójta Wycisły że Łaziska to nie Piotrówka i nie życzymy sobie psucia dozynkek i zarcia wstydu przed naszymi gośćmi, kampania wyborczą czy za 6 lat mamy poinformować redakcje strzelca aby nie odwalała cyrku już na samym wstępie dożynek i napisała od a do z program dożynek gminych?

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Sierpień, 2017 - 09:58

Przyjmij do wiadomości wiejski filozofie, że dożynki w Łaziskach nie są najważniejszym wydarzeniem w regionie. Nie ma więc potrzeby rozpisywania się o nich i o towarzyszącej im klubowej nocy (ach jaka ambitna nazwa!). Ludzie z Łazisk nie są idiotami - co do ciebie mam natomiast wątpliwość.

Portret użytkownika Boczysko
Wysłane przez Boczysko (niezweryfikowany) w 17 Sierpień, 2017 - 13:22

Uważam, ze trochę polityki na dozynkach nie zaszkodzi. Trzeba edukować ciemnogród , plebs, gawiedź, dla której jest na codzień najważniejsze piwo, najedzenia się do syta i pochwalenie się nowym autem albo teorebka nowa etc. Trzeba chamów edukować, a impreza masowa jest najlepsza ku temu okazja. Do czego prowadzi brak edukacji i debilizm, to widzimy na Ukrainie, w Albanii bądź w Afryce.

Portret użytkownika Jarzomb
Wysłane przez Jarzomb (niezweryfikowany) w 17 Sierpień, 2017 - 16:13

Wojt jest pracowity i wsłuchuję się w ludzi. Jest dobrym gospodarzem i będę na niego głosował. Naprawdę cieszę się, ze on nie wydupi.ł do Niemiec, bo każdy kto ma trochę oleju wypier.dala z Polski..

Portret użytkownika J. Ćwietong
Wysłane przez J. Ćwietong (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2017 - 00:08

Kochany wójcie, dziękujemy ci za piękne dożynki. Swiadczyły one wielkim twym kunszczcie organizatorskim. Dzięki, o Panie dzięki i sorki za inksze gorzkie słowa z przeszłości.

Portret użytkownika Meigi
Wysłane przez Meigi (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2017 - 23:30

Przepraszam Cię  bardzo  ale dozynki nie organizowal Wojt tylko soltyska  rada solecka i strazaki a nie wojt .To im sie należą podziekowania i to jeszcze jakie impreza cala pompą. 

Odpowiedz