Budżet bez napięć

Budżet bez napięć

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego ósmego grudnia zapadła decyzja, jak ma wyglądać budżet gminy Kolonowskie na 2017 rok. Zapewne w ciągu roku będzie on kilka razy zmieniany, ale główne założenia pozostaną te same. Dochody zaplanowano na poziomie 18 585 068 zł, a wydatki mają wynieść 19 604 087 zł. Planowany deficyt w wysokości 1 019 019 zł ma zostać sfinansowany z kredytów i pożyczek. Budżet uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, a jego założenia poparli wszyscy radni rady miejskiej.

Największą pozycją w budżecie jest oświata, która ma kosztować ponad 6,5 miliona złotych. 3,2 miliona zostanie wydane na świadczenia rodzinne i wychowawcze, 1,4 miliona na inne świadczenia społeczne. Administracja publiczna w przyszłym roku, w tym działanie naszego urzędu, kosztować będzie 2,7 mln złotych. Z inwestycji najwięcej ma zostać wydane na remonty dróg, bo łącznie prawie 1,4 miliona złotych, a także na budowę i remonty w remizach OSP za około 800 tysięcy zł.

W budżecie zaplanowano też szereg dotacji. Nieco ponad pół miliona dostanie na funkcjonowanie BiCeK, 100 tysięcy dołożymy powiatowi do remontów dróg, 120 tysięcy gmina zapłaci za dodatkowe usługi rehabilitacyjne, 45 tysięcy dołoży do funkcjonowania żłobka, a 133 tysiące na dotacje dla klubów i sekcji sportowych. W budżecie zarezerwowano ponad 54 tysiące na fundusz sołecki.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gospodynie z nowym sprzętem
Przy wspólnym stole
Remont na 10 lat
Magia świąt w szkole
Pomyślności!

Odpowiedz