fbpx Brakuje pieniędzy. Nie będą remontować? | Strzelec Opolski

Brakuje pieniędzy. Nie będą remontować?

Brakuje pieniędzy. Nie będą remontować?

Artykuły : 
Numer wydania: 

To już czwarte podejście powiatu do remontu amfiteatru i pomnika na Górze św. Anny. Początkowo brakowało chętnych wykonawców, w trzecim przetargu cena okazała się zaporowa. Czwarta próba wyłonienia wykonawcy również zakończyła się niepowodzeniem, najniższa oferta zaproponowana przez wykonawcę była już niższa niż poprzednio, ale nadal za wysoka, by przystąpić do działania. Wyniosła 18 mln zł.

 

Powiat na rewitalizacji amfiteatru i pomnika na Górze św. Anny otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 8,5 mln zł, powiat i gmina Leśnica dołożyli po ponad 2 mln zł, na całość zadania przeznaczono więc 12 mln zł. Brakuje 6 milionów!

 

- Na dniach zostanie wysłane pismo do wojewody i ministra kultury z opisem sytuacji, że środki, którymi dysponujemy, są za małe na realizację tego zadania. Będziemy wnioskowali o zwiększenie dotacji i wydłużenie terminu prac. Zaplanowana rewitalizacja musi być wykonana kompleksowo, tzn. i amfiteatr i pomnik, bo biedny buduje kilka razy, a bogaty raz. Nie wyobrażam sobie, aby na setną rocznicę III powstania śląskiego, w 2021 roku, te obiekty nie zostały odnowione - mówi Józef Swaczyna.

 

Jeśli nie znajdą się dodatkowe środki, niestety może się tak zdarzyć...

 

JOK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Remont drogi bardziej realny
Nowy prezes straży
Dziura już zaklejona
Świąteczny turniej siatkówki
Zalesie nadal rozkopane

Odpowiedz