fbpx Boisko zarasta trawą | Strzelec Opolski

Boisko zarasta trawą

Boisko zarasta trawą

Artykuły : 
Numer wydania: 

Plac rekreacyjny w Siedlcu powstał w 2012 roku z pomocą środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kosztował prawie milion złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 70 procent. Inicjatywa jego budowy wyszła od mieszkańców. Wcześniej obiecano im budowę orlika, którą zrealizowano w końcu przy szkole w Izbicku.

Siedleckie miejsce do rekreacji to wiata, plac zabaw, ławeczki, energooszczędne oświetlenie i boiska. Na tym trawiastym przeznaczonym do piłki nożnej trenować mieli trampkarze. Powstało też miejsce do siatkówki plażowej, a w planach był nawet kort tenisowy!

Tłumów na placu na co dzień nie widać. Wykorzystywana jest wiata – na imprezy i spotkania sołeckie, plac zabaw, z którego chętnie korzystają dzieci, ale boisko zarosło kompletnie trawą. Czy nie ma chętnych do gry w piłkę?

- Gmina starała się pozyskiwać środki na to, by w każdej wsi był plac rekreacyjny - takie były oczekiwania mieszkańców. I są takie place, są też urządzenia do ćwiczeń. O to wszystko powinny dbać teraz sołectwa w ramach funduszu sołeckiego, korzystając z pomocy pracowników interwencyjnych. Wykosić trawę mogą też pracownicy komunalki, ale należy to zgłosić do urzędu, nie czekać aż się ktoś poskarży - mówi wójt Brygida Pytel.

Zdaniem wójt to społecznicy powinni organizować imprezy na boiskach, pomysłów może być wiele: rodzinne rozgrywki, turnieje pomiędzy wsiami, etc.

- To nie jest rola urzędu - podkreśla wójt.

Nasuwa się tylko jedna konkluzja - gdy nie było boisk, wszyscy narzekali - gdy są, niewiele osób z nich korzysta... Może najwyższy czas to zmienić.

bea

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wkrótce zmienią się ulice
Dożynek gminnych nie będzie
Gmina w smartfonie
Czy gmina dołoży do chodnika?
Uważajcie!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Sierpień, 2017 - 13:16

   Boisk ...zarasta ..trawą ..?   Toż to  niemozliwie . To wstrętne pomówienie   reakcjonistow ze wschodu.  Przecież w izbicku i  w gminie   rządy sprawują   solidni slązacy     z   mniejszości niemieckiej   . A zdjecie ?   To prymitywny fofomontaż .

Odpowiedz