Bilety podrożały, ale nadal są tańsze niż w PKS

Bilety podrożały, ale nadal są tańsze niż w PKS

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Zawadzkiem w poprzedniej kadencji uruchomiono gminną komunikację autobusową. Miała ona częściowo rozwiązać problem braku komunikacji kolejowej i małej ilości połączeń PKS na terenie gminy. Pierwotnie zaplanowano pięć kursów w ciągu dnia, podczas których autobus objeżdżał całą gminę od ronda w Zawadzkiem, przez dworzec PKP w mieście, skąd jeżdżą pociągi do Opola, po Krupski Młyn, stamtąd komunikacją miejską można dojechać do Tarnowskich Gór.

Wyznaczono symboliczne ceny biletów, od 1 do 2,5 zł w zależności od odległości. Resztę kosztów przejazdu autobusu dopłacała gmina. Z czasem rozkład jazdy zweryfikowano, część kursów zlikwidowano, ale te najbardziej rentowne, głównie dowożące dzieci do szkół ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem, nadal się utrzymują. W 2016 roku sprzedano ponad 13 tysięcy biletów w preferencyjnych cenach. Teraz gmina weszła do związku „Jedź z nami” i tam także przeniesiono gminną komunikację.

Gmina nie rezygnuje z dopłacania do biletu w wyznaczonych kursach. W budżecie na 2017 rok zaplanowano na ten cel 76 tysięcy złotych. Dla obywateli bilety podrożały o 50 groszy. Najtańszy na przejazd w obrębie jednej miejscowości kosztuje 1,5 zł, najdroższy 3 zł. Poza gminnymi busami na terenie gminy Zawadzkie nadal kursują autobusy PKS, których bilety można kupić po cenach podyktowanych przez powiatową spółkę - 4 zł za przejazd na trasie do pięciu kilometrów.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Filharmonia chciała wspólnego festiwalu!
Z jajem lub bez
Maturzyści nie chcieli wracać do domu
Trening z mistrzem
Remont może w tym roku

Komentarze

Portret użytkownika kucharz
Wysłane przez kucharz (niezweryfikowany) w 24 Styczeń, 2017 - 09:43

O tym ze drożeje cos w gminie zawadzkie pisze sie po czasie...

ta podwyzka dotyczy części mieszkańców natomiast na styczniowej sesji burmistrz i rada beda nam serwowac potrawę roku "podwyzka cen śmieci". Czekamy na deser.. Pewnie bedzie polany gesta czekolada

Portret użytkownika Pasażer
Wysłane przez Pasażer (niezweryfikowany) w 24 Styczeń, 2017 - 12:42

Szkoda że nikt mnie nie posłuchał jak pisałem wcześniej że dobrze by było gdyby tak komunikacja jeździła również mniej uczęszczanymi ulicami na przykład Strzelecka w Żędowicach albo Powstańców Śląskich Dworcowa tam mieszkają starsi ludzie którzy chętnie by pewnie skorzystali tylko zanim  dotrą na przystanek na Opolskiej to wolą jechać z kimś

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Styczeń, 2017 - 13:04

Po co dopłacać takie pieniądze do nierentownej komunikacji. Pieniądze te można spokojnie przeznaczyć na remont hali sportowej. Mam nadzieję jak większość ludzi w Zawadzkim że obecna władza wycofa się skutecznie z tego bzdurmego pomysłu.

Odpowiedz