Będzie gdzie zaparkować

Będzie gdzie zaparkować

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego dziewiątego sierpnia gmina Zawadzkie przejęła działkę od PKP. Przejęty teren znajduję się tuż przy budynku Centrum Informacji Turystycznej. Obecnie plac jest zarośnięty i zaniedbany. W miejscu tym władze gminy planują stworzyć parking.

- Bardzo nam zależy na uporządkowaniu tego miejsca, a co za tym idzie poprawy bezpieczeństwa - wyjaśnia burmistrz Mariusz Stachowski.- Chciałbym, żeby w tej części miasta powstało centrum przesiadkowego ze względu na to, że znajduje się tam dworzec PKP i przystanek autobusowy - dodaje.

Nie wiadomo ile dokładnie powstanie miejsc parkingowych , ale samo powstanie takiego miejsca znacznie rozwiąże problem parkowania, szczególnie widoczny w czasie imprez kulturalnych, odbywających się w CIT.

Gmina już wystąpiła do subregionu Kędzierzyńsko-Kozielskiego o dofinansowanie do przedsięwzięcia.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zgłoś swoje uwagi
Brakuje asfaltu
Pożegnali lato
O autobusach
Party dla Natana

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2016 - 12:34

Świetnie wymyślili z tym parkingiem. Szczególnie teraz gdy coraz więcej turystów odwiedza Zawadzkie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2016 - 14:09

Bardzo dobry pomysł. Co poprzedni burmistrz by powiedział, nie da się to nie jest grunt gminy. Glosowałem na Stachowskiego i się nie pomyliłem. dziekuje.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2016 - 14:39

Czyli kolejne koszty bez realnego efektu.....Centrum Turystyczne Opolszczyzny -śmiech w całym województwie,ale tak wybrali!!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2016 - 14:43

Jeden parking - pomink juz mamy koło stawu. Teraz kolejny. Mam pytanie - za ile gmina przejęła ten teren i ile planuje wydac na uruchomienie tego parkingu. W Tym centrum Informacji Turystycznej (CIT) tyle się dzieje, że ludzie tabunami tam ida i jada z całej okolicy, a pociągów mamy tyle, że od jeżdżenia szyny sa juz czerwone, a połączeń autobusowych mamy tyle, że drogi sa nieprzejezdne, może by tak juz zakończyć te bezsensowne wydawanie pieniędzy, może by tak się zająć żłobkiem, czy tez przedszkolem na Powstańców, może by tak pomyśleć o basenie letnim dla dzieci i młodziezy, może by tak coś zrobić z b. Gimnazjum, może by tak tą drogę, czy chodnik na Zidlongach wyremontować, może by tak... jak widać pilniejszych spraw trochę załatwić, a nie bzdetami się ciągle zajmować. Za chwilę się dowiemy, że kupujemy, czy tez przejmujemy technikum, do którego trzeba będzie włożyć setki tysięcy. Wysp już nam w Zawadzkiem starczy, kolejnych nie trzeba

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2016 - 14:52

Przedszkolami niech się  martwią rodzice tych dzieci. Kto im kazał mieć dzieci. Dlaczego my wszyscy musimy płacić za czyjąś bezmyślność? 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2016 - 15:02

No właśnie teraz będziemy znów płacić za czyjąś( burmistrza) bezmyśność. Zapłaciliśmy za bzdurne Centrum Turystyczne tera funduje się kolejne Centrum....Przesiadkowe, jedyna nadzieja w Radzie ,że zablokuje ten bzdurny nic nie dający pomysł.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2016 - 18:47

Nie czepiajcie się parkinku koło stawu. On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa naszej gminy! To jest parking na skalę naszych możliwości. My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo!!!!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2016 - 14:59

Jak ktoś czyta to forum, to parę dobrych miesięcy temu pojawił się wpis, że z wizytą u naszego burmistrza był v-ce z powiatu w sprawie zrobienia w tym miejscu centrum przesiadkowego i mam centrum przesiadkowe-przypadek? Coś mi się wydaje, że wkładamy pieniądze z drugiej strony w PKS , którego właścicielem jest Starostwo. Wyczekano kilka miesięcy do tego dobry bajer i bedziemy mieli nie wiem co?Pociągów jak na lekarstwo, autobusów tez, turystów w tym miejscu jeszcze mniej? Może by tak lepiej pomysleć np o parku miejskim,basenie, hali sportowej, która juz się sypie, szkołach, emerytach, co dalej z Domem Kultury itp. na prawdę mamy sporo do zrobienia, a tu ciągle realizacja jakiś wytycznych. Wstyd patrzeć na Zidlągi, chodnik przy Miarki zrobiony, droga ma byc do 15 września, a tam duchy hulają w nocy, na  co czeka urząd na mrozy i zimę, wszystkie kozy się ciągnie za ogon, i nic porządnego się nie kończy (nie mówiąc o tym że się nie zaczęło). Tam zająć się projektami i pozyskiwaniem pieniędzy, a nie ich rozdawaniem, co z tymi 3mln na kanalizację, w jakiej kolejce na zwolnienie miejsca czekamy, może tu cośp. burmistrz powie, bo smród po Zidlongach niesie od ZAW-KOM, po prawie aż Żędowice. Już dworzec opłaca, czy tez opłacała gmina i kogo jeszcze ma wyręcząć, Wpierw trzeba zarobić by potem wydawać p. burmistrzu

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2016 - 20:18

Starostwo dobrze "kombinuje" jako własciciel PKS-u w Strzelcach. Przedłużajacy się remont wiaduktu w Strzelcach Op na ul.1-Maja to też "sprawka" starostwa , bo taki przejazd pod wiaduktem był potrzebny tylko dla autobusów. Ruch ciężarowy tam się nie przemieszcza . A co na to mieszkańcy Adamowic ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2016 - 10:55

Ten parking jest tak potrzebny jak to połączenie do Kielczy. Czy ktoś się wreszcie znajdzie,żeby wyhamować te zapędy? Popatrzmy ile zadań wymieniono tu wczesniej, a tu ciagle jakieś przełozonenie polityczne z góry kosztem naszego budżetu. Zacznił. panie władzo najpierw zarabiac, żebie wiedzieć jakie są koszty każdego z nasz mieszkańców w wydatkach, ile to trzeba się zastanowić, żeby jakiś grosz wydac z zarobionych pieniędzy, a nie otrzymanych od państwa (samorządu-naszych). A pro po co jest dalej z miejscem na cmentarz. 10 lat temu rozpocząłęś pan o nie starania i dalej go fizycznie nie ma.Mieszkańcy się starzeja, młodych ubywa, pracy tez,  za to TURYSTÓW PRZYBYWA (TŁUMY)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2016 - 11:49

Moznaby to miejsce wykorzystac na wybudowanie drogi alternatywnej dla przejazdu kolejowego na Opolskiej (wlot kolejowy do huty). W razie blokady drogi w tym miejscu tworzy sie objazd przez Barut. Moznaby stworzyc przejazd z tylu CIT-u i obok skladu weglowego skad znow doprowadzic do Opolskiej. Lepsze niz parking, co nie? Wraz z nowa ulica kolejowa bylby swietny dojazd do "Siedlong-ow"...

Portret użytkownika Grzybiarz John
Wysłane przez Grzybiarz John (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2016 - 14:35

Może lepiej tam postawić fontannę, ławki zrobić przynajmniej na autobus by się przyjemniej czekało...

1.Hala sportowa przydało by się robudować skoro nasi "super" szczypiorniści awansują dalej to licencji nie dostaną, bo nie mają gdzie grać.
2.Wyremontować basn letni, niby niema pieniędzy a chcą centrum przesiadkowe robić, co za kit wciskany jak autobusów 3 na krzyż jeździ.
3.Gdzieś na forum czytałem, że jest  projekt drogi od ZAW-KOM-u do strzeleckiej, to byłoby najlepsze rozwiązanie, mieć alternatywną drogę, przepustowość by się zmieniła i dodatkowo bezpieczniej.

Dziękuję, dobranoc.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Wrzesień, 2016 - 11:26

Czy jest prawdą że ma być tam też lądowisko dla helikopterów. Turyści przylatujacy helikopterem będę mogli się przesiąść do PKP lub PKS. Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie!

Portret użytkownika RLSM789
Wysłane przez RLSM789 (niezweryfikowany) w 16 Wrzesień, 2016 - 11:34

zeby byla pierwsza klasa w kielczy tez bylo szkoda kasy burmistrzowi,aby bylo 7 uczni ,zastawial sie ,ze musi byc 8 dzieci.jakos w innych miejscowosciach sa klasy 5 lub 4 cztero osobowe,a unas bylo 7 !!!TA GMINA DO NICZEGO SIE NIE NADAJE.zlikwidowac to ustrojstwo!!!DOZYNKI  INO W GLOWIE CO ROKU!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Wrzesień, 2016 - 17:36

Jeśli to ma być tak wielka inwestycja (terminal dla podróżnych, lotnisko) to fajnie. Będą nowe miejsca pracy. Czy wiadomo jakie to będzie duże?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Wrzesień, 2016 - 09:01

A czy ktoś zrobi w końcu porządek z tymi motorami jezdzacymi tam i z powrotem cały dzień i noc ulica Opolska?

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 17 Wrzesień, 2016 - 21:38

Moim zdaniem dobrze się stało, że Gmina Zawadzkie przejęła działkę od PKP, teren tuż przy budynku Centrum Informacji Turystycznej. Obecnie plac jest zarośnięty i zaniedbany, a w miejscu tym planuje się utworzyć parking, gdyż w ten sposób będzie ten teren wyglądał jak na to miejsce przystoi, ponieważ teraz ono wygląda tak jakby przez nie przeszły tatary... To jest miejsce dawno powinno być odpowiednio zagospodarowane, gdyż znajduje się w centrum Zawadzkiego... Jestem za tym, aby to miejsce dobrze służyło wszystkim mieszkańcom i przyjezdnym.

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2016 - 18:52

Norbercie pytam się poważnie a ty robisz sobie żarty. Przecież kilka osób już o tym pisało tutaj.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2016 - 21:11

Co sądzisz p. Noirbi o tych wcześniejszych propozycjach, które tu wymieniono, że nalezy je zrobić jako pilniejsze. Podpowiem-basen, Dom Kultury, Hala Sportowa,przedszkole-żłobek, remonty szkół i przedszkoli, drogi, kanalizacja Zidlongi- Żędowice,ścieżka rowerowa, kanał hutniczy, Twój mostek i tak by moża jeszcze wielewymienić. Najpierw trzeba ozywić CIT, robić imprezy, bo tam tłumów. nie widzę. Co myślisz o parkingu za Twoim ogródkiem, opróćz wiatru nic tam nie ma, tylko zielsko

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 18 Wrzesień, 2016 - 22:03

Na to wszystko trzeba najpierw znaleźć fundusze. Pięknie byłoby, gdyby owe fundusze gmina pozyskała... A co do remontów hali sportowej, ulic ze Zidlongów w tym kanalizacji, ścieżki rowerowej i innych wymienionych spraw, to wiem, że trwają przygotowania. Ul. K.Miarki, jest w trakcie remontu, jaki postęp to każdy widzi, jest nie właściwy, delikatnie mówiąc... Jeśli zaś chodzi o mostek, to niestety trzeba się będzie uzbroić w anielską cierpliwość, wierzę jednak, że i na niego przyjdzie kolej. Resztę o planach gminnych możesz się dowiedzieć z nagrań posiedzeń lub przyjść na posiedzenia i zapytać o nie. Nikt Cię nie wyrzuci... :)

N. Cz.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 19 Wrzesień, 2016 - 12:27

Tak, daleko jak Ty się dasz do budowy tego wymyślonego lotniska, przez Ciebie... Przepraszam, lecz na głupie pytania daję głupie odpowiedzi...

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2016 - 14:37

Norbercie swego czasu twoja "aktywność" w temacie likwidacji "mostka" była wręcz upierdliwa,teraz wykazujesz "anielską cierpliwość" co spowodowało Twoją pozytywną zmianę? Nie chcę cytować Twoich agresywnych wpisów w kierunku poprzedniego Burmistrza i Rady, ale dwie sprawy mnie nurtują i proszę o odpowiedź-11 grudnia 2013 napisałeś-"

Mam taki zamiar. Dziękuję za radę. Natomiast napiszę także do starostwa a jak to nie pomoże, to napiszę do wojewody...
Jak nie można po dobroci się dogadać z burmistrzem, to trzeba będzie iść po strzeblach wyższej instancji...

Z poważaniem.
Norbert Czapla..." co wynikło z Twoich starań w tym temacie. I drugie pytanie dotyczy Twojej sugestii-"Ze względu na listę z podpisami od 105 mieszkańców bloków z robię
listę z całej gminy, ponieważ mostek ma statut gminny a nie spółdzielni mieszkaniowej...
Tylko, że stan mojego zdrowia i mojej sprawności ruchowej nie pozwala na to co zrobili gminni urzędnicy.
Oby tacy szybcy byli w pożytecznych sprawach... " Czy taka lista powstała i co na to obecny Burmistrz?Na koniec zapytam czy brak Twojej aktywności( takiej jak w poprzedniej kadencji)w temwtach mostka barierek na deptaku,zmian w Zaw-Komie, aktywności burmistrza na forum, nie wynika z faktu ,że brakuje inicjatora "zadymy" , byłego radnego AO, albo wynika z faktu ,że na urzędzie jest "dobry uśmiechnięty" Burmistrz? Bo dla mnie nic w tej kwestii się nie zmieniło, a kiedyś były to bardzo gorące tematy, ukazujące "arogancje " władzy! Nic się nie zmieniło w tych tematach!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2016 - 19:41

Spadaj z forum przydupasie miecia i nie przesłuchuj Norberta. Może obecny burmistrz potrafi życzliwie i zwyczajnie rozmawiać z ludźmi o różnych sprawach i ma problem mostka na uwadze? Po co więc go bez powodu atakować? Dla hecy? Hece to uprawiasz ty - najmądrzejszy we wsi...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2016 - 20:24

" Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2016 - 19:41 " czytelniku mącicielu nie ty będziesz decydował kto i kiedy może pisać na forum. Idź lepiej życzliwie i zwyczajnie rozmawiać z władzą!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 08:55

Zamknij paszczę przydupasie mariuszka ,nie do ciebie były pytania, Norbert nie potrzebuje adwokata, a przynajmniej nie takiego głąba jak ty.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 19 Wrzesień, 2016 - 21:33

Szanowny autorze komentarza: http://www.strzelecopolski.pl/comment/47022#comment-47022 

Pozwól, że nie będę odpowiadał na twoje komentarze/pytania wymierzone w moją osobę do czasu aż zdobędziesz się na odwagę i ujawnisz się, a możesz to uczynić, jak spotkamy się w cztero oczy, jeśli już tak bardzo chcesz zachować anonimowość na forach, ja daję ci słowo, że dochowam tajemnicy. Masz okazję być obecny na III Charytatywnym Maratonie Zumba Zawadzkie dla Natana  25 września 2016 r. obok GOSiT Zawadzkie w godzinach 18:00 – 21:00... Jeśli mi zdrowie pozwoli, to będę się starał tam być obecny... Jeśli się spotkamy tam ,to wtedy odpowiem Ci na zadane pytania... A więć, do zobaczenia... :)

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 08:53

Muszę powiedzieć Norbercie,że mnie troche zmartwiłeś! Po pierwsze -komentujesz chętnie inne pytania, po drugie zadełem proste pytania w sprawach w których chętnie sie wypowiadałeś i nie oczekiwałeś "spotkania w cztery oczy" i po trezecie już "smok "wiele razy pisał " nie ważne kto pisze ale co pisze"! Interesowało mnie co spowodowało Twoją zmianę na forum ,ale widocznie za dużo oczekiwałem .Pozdrawiam PS Spotykamy się bardzo często Norbercie

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 10:28

Kolego nie oczekuj odpowiedzi od Norberta. Przecież wnioski można wysunąć samemu.Newralgiczny mostek jest od ponad 20lat ,przez 6 lat poprzedniej kadencji miłościwie nam paującego nikt się nim nie interesował ,później nadeszła 4 letnia era w czasie której ów mostek był najważniejszą sprawą w gminie, można rzec sprawą "życia i śmierci" również dla osób niepełnosprawnych, teraz mostek jest w fazie " cierpliwego oczekiwania".Ot taka historyja.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 09:45

Chcę jeszcze dodać parę słów do tego co wczesniej kierowałem do p. Norbiego. Nie jesteś Pan osoba w tej chwili wiarygodną. Świadczą to Pana wypowiedzi i zajmowane stanowiska w wielu sprawach. Mają one charakter poplecznictwa dla obecnej władzy. Nie potrafisz już Pan powiedzieć jasno i czytelnie co jest "be' a co nalezy chwalić. O zjadliwości w poprzedniej kadencji już sobie daruje. Chcę usilnie widzieć i słyszeć co dobrego już zrobił obecny burmistrz, ale znależć tego nie moge, oprócz usmiechy jak tu juz ktoś zauważył. Jak juz coś zrobi to bubel goni bubel. Jako mieszkanieć Zidlongów nie mogę patrzeć na to co się wyprawia w sprawie remontu ulicy Miarki. Miała być gotowa 15 września, chodnik zrobiono na gotowo miesiąc wcześniej i co się dzieje dalej, a no się zrywa go w części od nowa i poprawia, co nie widział tego wcześniej w trakcie roboty inspektor nadzoru, lub nadzorujący pracownik gminy (jak był taki), trzeba było miesiąca postoju, dodatkowych kosztów poprawy, przedłużenia terminów oddania itp. Przecież wykonawca działał (tak myślę) zgodnie z jakimś zatwierdzonym projektem i teraz co zmieniony został (za ile), sam sobie zrobił w nim ''skróty''. Do jasnej ciasnej, ktoś bierze za to pieniądze i to nasze. I tak bym mógł wiele (przynajmniej kilka jeszcze podać przykładów). Co wraca ''stare'', ''wyspy'' - jedna czy dwie, deptak przez basen.Może by tak czas zacząć patrzeć ipisać co widać i przestać żyć w świecie fantazji

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 10:24

Dlaczego na tym forum najwięcej jest "Norbiego" ?

Czyżby lokalny mąciwoda ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 10:50

ano z takim efektem że wszyscy z wszystkimi są skłóceni :) Norbercie o to Ci chodzi ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 12:14

Norbi jest zadaniowany i ciężko pracuje. Efekty tej pracy są widoczne dla osób zainteresowanych. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 12:37

Właśnie to widać .....Zawadzkie najbardziej ujada na całym forum.

Mała wioska kto by pomyślał :)

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 20 Wrzesień, 2016 - 13:00

Mam, takie same prawo do swojego zdania na tematy związane z gminą jak każdy mieszkaniec, więc ośmieliłem się na komentarz w sprawie omawianej pod artykułem.

Czytaj tu: http://www.strzelecopolski.pl/comment/47013#comment-47013

Nie jest moją winą, że na tym forum a tym bardziej w tematach o gminie Zawadzkie wszyscy kłócą się ze wszystkimi..

W moim podanym wyżej linkiem do komentarza w którym wyraziłem tylko moje zdanie, natomiast w paru następnych odpowiadam na niewybredne zaczepki…

A na pytanie: http://www.strzelecopolski.pl/comment/47045#comment-47045 odpowiedzcie sobie sami...

 

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 14:12

Ot takie lokalne piekiełko i tyle ...... 

forumowicze z zawadzkiego to takie lokalne "diabełki "

Może nie sprzedawajmy Strzelca Opolskiego w Zawadzkim do czasu ąż się nie uspokoją te diablątka , no i oczywiście odciąć im internet . I to jak najszybciej :)))))

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 15:19

Przepraszam bardzo! Jakie niewybredne zaczepki? Pytałem o sprawy w których wypowiadałeś swoją opinię , a teraz skrzętnie unikasz odpowiedzi.....Ah rozumiem  masz takie prawo. PS Wczesniej pidałeś wszedzie i o wszystkim,teraz masz do innych pretensje?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 14:35

Zostawmy, kto do kogo co ma, bo to widać i słuszne są uwagi na temat wykonanego zadania. Ale p. Norbi proszę o konkrety w sprawach o których tu mowa i w których zabierasz głos. Jakoś nie widzę aby były poruszane sprawy osób niepełnosprawnych, ich potrzeby oczekiwania jakieś terminy itp.co w przeszłości tak mocno akcentowałeś ich brak. Jakoś zapomniałeś, że zostałeś pominięty, zapomniany w propozycjach do komisji jaka powstała przy Starostwie reprezentująca osoby niepełnosprawne, jakoś nie ma tam przedstawiciela gm. zawadzkie, drugiej gminy w powiecie z tak aktywna osoba jaką jesteś, mająca największe doświadczenie z tych, które tam są, chyba, że ... wszystkie sprawy sa juz pozytywnie zalatwione i wtedy chylę czoła. Brak takiej osoby (nie ważne kogo personalnie) jest karygodnym zaniedbaniem naszej władzy, co odbieram, że tak właśnie traktowane są sprawy tych osób i dziwię się, że tego nie chcesz widzieć i komentować, co b. mocno kiedyś akcentowałeś. Bądź wreszcie sobą jak kiedyś.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 20 Wrzesień, 2016 - 23:06

Jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne, to działam w tych sprawach nadal, jestem inicjatorem kilku spotkań z osobami niepełnosprawnymi w kinoteatrze, w gimnazjum, i w Żędowicach u Brondera, jestem także jednym z pomysłodawców dyżurów radnych w sprawach osób niepełnosprawnych..
 

N. Cz.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 20 Wrzesień, 2016 - 22:42

Szanowny autorze komentarza: http://www.strzelecopolski.pl/comment/47038#comment-47038

 

Usiłujesz mi na chama wmówić:

 

poplecznictwo dla obecnej władzy.

 

Uważam, że się grubo mylisz, ponieważ nie jestem niczyim poplecznikiem, ani byłego ani też teraźniejszego burmistrza.

 

Dalej piszesz:

 

Nie potrafisz już Pan powiedzieć jasno i czytelnie co jest "be' a co należy chwalić.
 

A nie przyszło Ci na myśl, że chcę od tego odpocząć i zająć się swoimi problemami? Nie zauważyłeś, że popadam coraz bardziej na zdrowiu i sprawności fizycznej? Skąd ty bierzesz takie wiadomości, co ktoś potrafi lub nie, monitorujesz mnie, śledzisz?

 

Chcesz się dowiedzieć, jak dalej piszesz:

 

Chcę usilnie widzieć i słyszeć co dobrego już zrobił obecny burmistrz, ale znaleźć tego nie mogę...
 

To przejdź lub przejedź się po Zawadzkiem, zrób sobie wypad do Żędowic i Kielczy, lub przyjdź na posiedzenia rady, na komisje problemowe, na sesję albo wejdź na stronę nagrań sesji i komisji, lub zapytaj o to burmistrza w cztery oczy. To dowiesz się znacznie więcej...
 

Z tym, co piszesz, to też wiem, też mi się to nie podoba, delikatnie mówiąc:

 

Jako mieszkaniec Zidlongów nie mogę patrzeć na to co się wyprawia w sprawie remontu ulicy Miarki. Miała być gotowa 15 września, chodnik zrobiono na gotowo miesiąc wcześniej i co się dzieje dalej, a no się zrywa go w części od nowa i poprawia, co nie widział tego wcześniej w trakcie roboty inspektor nadzoru, lub nadzorujący pracownik gminy (jak był taki), trzeba było miesiąca postoju, dodatkowych kosztów poprawy, przedłużenia terminów oddania itp. Przecież wykonawca działał (tak myślę) zgodnie z jakimś zatwierdzonym projektem i teraz co zmieniony został (za ile), sam sobie zrobił w nim ''skróty''. Do jasnej ciasnej, ktoś bierze za to pieniądze i to nasze. I tak bym mógł wiele (przynajmniej kilka jeszcze podać przykładów).

Pozwolisz, że ja teraz Ciebie zapytam...

Co ja mogę zrobić w tych sprawach, o które mnie tak namiętnie pytasz???

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 11:24

Żebyś  pisał o problemach Zawadzkiego o tym, jakie widać, a Ty tylko interesujesz się  tymi (i to dogłębinie), które sa pierdołowate, które wchodzą w jakieś spory. ""Przedtem na 90 % widziałeś i pisałeś co jest złe, a teraz piszesz te10 % co jest dobre zapominając o tych 90 % co jest nie tak.Zawsze uważałęm, że mądry głos krytyki jest wskazówka do tego jak to robic dalej aby było dobrze. Władza w  obecnej formie jest dla nas, nie odwrotnie, żyje za nasze i to nie mało dostaje, więc nalezy jej pokazać na co My mieszkańcy od niej oczekujemy. Poza tym zapomniałeś o najważniejszym, o problemach osób niepełnosprawnych, o które tak ostro się dopominałeś, a które to problemy miały być teraz załatwione. Mam wrażenie, że jest akurat odwrotnie. I tu mi brakuje twojego głosu, a nie głosu uprawiania polityki. Co do tego, co zrobił burmistrz za obecnej kadencji ciągle się upominam o napisanie tego, wskazanie. O sprawach z przeszłości tej władzy nie chcę wspominać,bo można by  ściągnąć na to jakieś czarne chmury i pozostawiam to juz innym. Interesuje mnie to - mija 2 lata i co?

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 21 Wrzesień, 2016 - 22:09

Drogi autorze komentarza http://www.strzelecopolski.pl/comment/47079#comment-47079
Chcesz, abym pisał o problemach wymienionych przez Ciebie, zarzucasz mi zajmowanie się nie ważnymi sprawami... itd. itd.
Równie dobrze i skutecznie możesz pisać, dawać przykłady co i jak należy zrobić. Raźniej byłoby, prawda? Na posiedzeniach rady, (komisje problemowe, sesje) zabierać głos każdy może, każdego wysłuchają, każdy dostanie przynajmniej odpowiedź..
Dlaczego nie przyjdziesz, dlaczego nie powiesz, co cię trapi? Nie chce ci się, albo chcesz zachować anonimowość i wolisz pisać krytykować jako „Czytelnik Niezweryfikowany” boisz się, czego, że jak będziesz miał sprawę, to nie załatwisz?
Bądź mężczyzną, pokaż to, że nim jesteś, przynajmniej skorzystaj z przykładu, jaki ja dałem,
Pomimo dużej wady wymowy, słuchu i trudności z chodzeniem pokazałem i nadal pokazuję wszystkim niepełnosprawnym i pełnosprawnym jak ubiegać się o swoje, że mają pokazać swoją twarz, pokazać swoją determinację... Uważam, że można pomimo wszystkich przeciwności, tylko trzeba „chcieć”!
Nie odpowiadaj mi na ten komentarz, tylko przemyśl moje słowa... :)

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 09:49

Po to jest stworzone forum aby na nim dyskutować i nie trzeba mi chodzić na komisje czy tez sesje bo tam widac ile osób uczestniczy czynnie a ile przyszło po diety i wogóle nie rozumie o czym mowa w poszczególnych uchwałach, tam gdzie mowa o obudżecie i jego przesunięciach. Mało słyszę , aby były tam akcentowane sprawy mieszkańców, które sa poruszane na tym forum, bo na forum urzędu zabrakło burmistrzwi chęci na dyskusje, do czego tak nawoływał przed wyborami.Uważam, że jak się ktoś angażuje i pisze to co boli mieszkańców  to jest słuszny kierunek i anonimowość nic nie ma do tego. Jeżeli dojdę do wniosku, że chcę zostać radnym, czy też burmistrzem to się podpiszę bo bedzie mi zależało na wyborcach. Ty startowałeś w wyborach, jasno i czytelnie opowiadasz się za obecnym burmistrzem więc chcesz być rozpoznawalnym i nic do tego nie ma niepełnosprawność. problemy, które poruszałeś za poprzedniej kadencji sa i za tej. Tutaj nic się nie zmieniło. Zmieniłeś się tylko Ty. Uszedł Ci jad. Nie jesteś osobą-partnerem do szerokiej i rzeczowej dyskusji (poza sprawami niepełnosprawności). Eliminuje Cię poprzednie zachowanie i antypatia do osób. Nie oceniasz osób po tym co robia, nie szanujesz ich odrebnego zadania, patrzenia na sprawy, Bardziej odpowiadają Tobie tzw ''czarodzieje", "złotoustni". Nie widzisz wszytskiego, nie słyszysz wszystkiego bo jak sam zauwazyłś przeszkadza ci w tym niepełnosprawność, więc miej pewien dystans do tego co inni pisza, szanuj to i nie obrażaj sie. Spróbuj chociaż raz w jednym z tematów, które tu poruszam je sprawdzić. Tak rzetelnie, anonimowo i zobaczysz jak to wygląda, jeżeli faktycznie interesują Cię sprawy mieszkańców i jak do nich podchodzi ''władza''. Ile jest w tym faktu a ile dobrego''bajeru''. Życzę Ci duzo zdrowia.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 22 Wrzesień, 2016 - 23:44

Napisałeś: Po to jest stworzone forum aby na nim dyskutować i nie trzeba mi chodzić na komisje czy tez sesje bo tam widac ile osób uczestniczy czynnie a ile przyszło po diety i w ogóle nie rozumie o czym mowa w poszczególnych uchwałach, tam gdzie mowa o budżecie i jego przesunięciach.
Nie masz racji, że na tutejsze forum muszą w chodzić samorządowcy i uczestniczyć w dyskusji, choć też jestem zdania, że powinni. Tak samo nie masz racji, że na posiedzeniach (komisje/sesje) mówią językiem nie zrozumiałym dla „przeciętnego Kowalskiego”. Posiedzenia są po to, żeby omówić, przegłosować i uchwalić kolejność potrzeb gminy. Jestem jedną z osób, które uczestniczą bez żadnych profitów/diety, ba, mam cały niezbędny sprzęt ułatwiający mi mowę, który kupiłem za własne pieniądze, nikt mnie nie wsparł ani finansowo, ani materialnie.
Dzięki moim apelom/prośbom/uwagom, na posiedzeniach rady powstał wjazd/zjazd do parku miejskiego od strony ul. Dębowej i obok skrzyżowania z ul. Świerklańską w byłej kadencji, a w tej kadencji, powstały trzy koperty parkingowe dla osób niepełnosprawnych, tj. dwie obok byłej apteki, niedaleko skrzyżowania ul. Opolskiej i Krótkiej, i jednej na parkingu obok Urzędu Miasta... Prawda, że to jest niewiele, nie mniej jednak, zawsze coś. Uważam, że gdyby było więcej zainteresowania wśród mieszkańców posiedzeniami rady, byłoby znacznie więcej zrealizowanych dobrych i pożytecznych spraw.
Dalej piszesz:
Mało słyszę , aby były tam akcentowane sprawy mieszkańców, które sa poruszane na tym forum, bo na forum urzędu zabrakło burmistrzwi chęci na dyskusje, do czego tak nawoływał przed wyborami.Uważam, że jak się ktoś angażuje i pisze to co boli mieszkańców  to jest słuszny kierunek i anonimowość nic nie ma do tego. Jeżeli dojdę do wniosku, że chcę zostać radnym, czy też burmistrzem to się podpiszę bo bedzie mi zależało na wyborcach.
Prawdą jest, że w czasie kampanii wyborczej zabrakło czasu i, jak napisałeś chęci na odpowiedzi w dziale „Pytania do Burmistrza”... Widnieją tam także moje komentarze krytyki w tym dziale, nie wiem, czy w ogóle zauważyłeś.
Dalej komentujesz:
Ty startowałeś w wyborach, jasno i czytelnie opowiadasz się za obecnym burmistrzem więc chcesz być rozpoznawalnym i nic do tego nie ma niepełnosprawność. problemy, które poruszałeś za poprzedniej kadencji sa i za tej. Tutaj nic się nie zmieniło. Zmieniłeś się tylko Ty. Uszedł Ci jad. Nie jesteś osobą-partnerem do szerokiej i rzeczowej dyskusji (poza sprawami niepełnosprawności).
Owszem, startowałem w wyborach do samorządu gminnego, lecz mylisz się, że jestem po czyjeś stronie. Jestem nadal po stronie osób niepełnosprawnych, tylko zmieniłem jedynie sposób działania, kiedyś działałem tylko na rzecz niepełnosprawnych, a teraz działam na rzecz wszystkich mieszkańców gminy w tym też dla niepełnosprawnych, ponieważ Zawadzkie nie składa się z samych osób z niepełnosprawnościami, choć każdy może lada chwila zostać niepełnosprawnym. Twoją sprawą jest, czy dla Ciebie jestem lub nie jestem osobą-partnerem do szerokiej i rzeczowej dyskusji, mi to jest obojętnie. Ważne, że chcę rozmawiać z każdym i nadal działam i realizuję powoli, bo powoli, ale jakoś, pomimo pogłębiającej się niesprawności fizycznej działam.
Jeszcze napisałeś o jakichś czarodziejach i złoto ustnych... Te słowa są dla mnie zbyt niskie aby je skomentować!
Jednak na to odpowiem:
Nie widzisz wszytskiego, nie słyszysz wszystkiego bo jak sam zauwazyłś przeszkadza ci w tym niepełnosprawność, więc miej pewien dystans do tego co inni pisza, szanuj to i nie obrażaj sie. Spróbuj chociaż raz w jednym z tematów, które tu poruszam je sprawdzić. Tak rzetelnie, anonimowo i zobaczysz jak to wygląda, jeżeli faktycznie interesują Cię sprawy mieszkańców i jak do nich podchodzi ''władza''. Ile jest w tym faktu a ile dobrego''bajeru''.
To chyba logiczne, że wszystkiego nie da się upatrzyć i usłyszeć, jest to trudne nawet sprawnym i zdrowym, a jeśli chodzi o dystans, to dziękuję za radę, lecz zauważam, że każdemu z nas go brak, jak i mnie, tak i Tobie. A jeśli chodzi o faktyczne zainteresowanie władz losami mieszkańców, tych z największymi troskami, zmartwieniami, to znam ponieważ wywodzę się tej grupy...

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 08:59

Chociaż raz rozsądnie dyskutujesz, z jednym ale..... Nie jest prawdą, że w przeszłości interesowałeś się tylko niepełnosprawnymi a teraz masz horyzont szerszy. Raczej to  wygląda odwrotnie. Wczesniej, za poprzedniej kadencji ciągle atakowałeś, teraz rozmawiasz, a brało się to mniejszej sympatii dla osoby, a tak nie powinno byc. Człowieka nie powinno się oceniać po tym jak wygląda ale po tym co i jak  robi czego wyraźnie wczesniej nie robiłeś.Co do czarodziejów, to  uważasz, że na stawie były 2 wyspy, czy jedna ? Mieszkasz tu prawie 60 lat, czy to co obiecał w kampanii wyborczej obecny burmistrz nie jest czymś w rodzaju czarów. Cenię ludzi rzeczowych i pragmatycznych a nie ślizgaczy czy tez bajerantów. Dla mnie 2+2 jest 4 i czarne jest czarnym, a białe białym,bez względu na to czy nazywa się "Kowalski", czy jest lub nie jest miss Uniwersum. Żyjemy w świecie ekonomii i tego juz nikt nie zmieni. Kto o tym zapomina lub nie jest na to włąściwie przygotowany bankrutuje, a gmina tego  wariantu była juz blisko. Pisałes, że poprzednio gmina nałozyła cenzurę na forum zawadzkiego? a co teraz jest? czy zamykanie tematów nie formą cenzury, czy brak aktywności burmistrza co tak silnie wcześniej, w kampanii akcentował nie jest nie jest "złotousta" frazą? Martwi mnie w tym wszystkim to, że upolitycznienie zeszło na szczebel gminy, czego przykładem jest obecny burmistrz (PO).Nie wróży to nic dobrego ,gdyż widzimy to na codzień co się wyprawia na ciut wyższym szczeblu. Kto ucierpi - ja-Ty, i ci na tym najniższym szczeblu, ta jednostkowa większość jak w toto lotku. Grają miliony, a wygrywa paru

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 20:38

Coś się za bardzo czepiasz tego Norbiego, nie umiesz chłopie znieść tego, że taki inwalida umie trochę wpłynąć na naszych samorządowców, którzy robią tylko pozory, że coś robią a tak naprawdę nic nie robią, jak w zeszłej kadencji, tak i w tej. Chłopie nie marudź a daj się do roboty i zrób chociaż tyle, co Norbi, bo on chodzi na sesje, on ma odwagę mimo kalectwa pisać uwagi, choćby i niektóre były niesłuszne, ale ważne że chce coś zmienić na lepsze, bo nie na wszystkim sie musi znac. Ani tamtem ani też obecny burmistrz i rada nie są święci. Za to go poważam, a ciebie tylko chodzi o to żeby się wywyższyć i dopierniczyć, tylko ci to niewychodzi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2016 - 08:28

Czytelnik ( 23.09.2016 z 8:59 ) uważa siebie za kogoś zdecydowanie mądrzejszego od innych i daje temu wyraz na forum. Nie pouczaj i nie recenzuj poglądów oraz zachowań innych osób - one mają prawo wypowiadać się inaczej niz ty. Pozdrów byłego pryncypałą...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2016 - 09:49

Zajmijcie się lepiej jakimś pożytecznym tematem a nie tylko wzajemnymi oskarżeniami i potem wątpliwą obroną. Ciekwszym tematem jest sprawa poruszana w artykule o gabarytach i azbeście. Tam się popisujcie a nie tutaj wałkujecie temat dawno rozstrzygniety przez władze tzn niezbyt potrzebny parking

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2016 - 16:03

Niech nie pisze dyrdymałów, to go się nikt nie będzie czepiał. Działając aktywnie wczesniej, przekroczył pewne granice przyzwoitości i teraz mu się to przypomina.Zapomniał, że kij ma dwa końce.Z pełnym szacunkiem do niego, ale w tym przypadku jego niepełnosprawnośc ma się ni jak do tego co pisze.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2016 - 16:22

Masz rację. Jeśli ktoś tak aktywnie się włącza do życia publicznego to musi się też liczyć na krytykę swoich działań i słów. Normalna rzecz w takich działaniach.

Odpowiedz