fbpx Baterie wrzuć do szafy | Strzelec Opolski

Baterie wrzuć do szafy

Baterie wrzuć do szafy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Strzelec nie muszą już chomikować w domu zużytych baterii czy żarówek. W mieście zamontowano trzy specjalne szafy na elektrośmieci. Znajdują się one na Placu Żeromskiego, na Placu Targowym i na Osiedlu Piastów Śląskich w pobliżu przedszkola nr 9. Szafy są ogólnodostępne i śmieci do nich może wrzucić każdy.

 

- Wybierając lokalizację szaf, skupiliśmy się na miejscach, w których przewija się dużo ludzi. Nie są one mobilne, dlatego konieczne było wykonanie podmurówki, a to oznacza, że musiały to być albo nasze grunty, albo musieliśmy uzyskać pozwolenie - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego.

 

Szafy zostały zakupione w ramach projektu Ekologika. Pracownicy urzędu wzięli udział w szkoleniach, gdzie z innymi przedstawicielami miast rozmawiali na temat szaf na odpady. Model, który został wybrany do Strzelec, był chwalony w innych miastach, gdzie już funkcjonuje.

 

- Szafy są tak zrobione, żeby ciężko było wrzucić tam coś innego, dzięki czemu nie staną się one po prostu pojemnikami na odpady zmieszane. Znajdują się na nich również informacje odnośnie segregacji śmieci - dodaje Kornaga.

 

Opróżnianiem szaf zajmie się PUKiM, który będzie wywoził je na PSZOK w Szymiszowie.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gmina idzie do sądu
Konsultacje dla sołectw
Biesiadowali przy piernikach
W Wigilię urząd nieczynny
Wycięli topole

Komentarze

Portret użytkownika ciekaw
Wysłane przez ciekaw (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2018 - 13:32

Skoro urzędnicy byli na szkoleniach z tak trudnych rzeczy ... to chciałbym zapytać ... jak do tego wrzucić baterie z laptopa i świetlówki. Mam jeszcze uwagę, czy żarówki energooszczędne się nie potłuką jak się je wrzuca, bo wiadomo że zawierają rtęć, pozdrawiam

Portret użytkownika elo
Wysłane przez elo (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2018 - 13:45

z tego co wiem to świetlowki w Urzedzie mozna zostawiac a baterie z laptopa wrzuciłbym tam gdzie telefony i ladowarki

Odpowiedz