fbpx ASPR kończy sezon | Strzelec Opolski

ASPR kończy sezon

PIŁKA RĘCZNA: I liga mężczyzn

Szczypiorniści ASPR-u Zawadzkie ulegli w swoim ostatnim meczu w sezonie Siódemce Legnica 20:33. Goście bardzo szybko wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do samego końca.

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki w wykonaniu gości, jednak tuż potem dwukrotnie trafili szczypiorniści ASPR-u. Już od samego początku dobrze między słupkami spisywał się Damian Zając. Potem jeden z naszych zawodników niedokładnie podał i legniczanie rzucili dwie bramki z rzędu (4:5). W 8. minucie Kacper Gajda został ukarany dwuminutową karą, w trakcie której nasi rywale dwukrotnie trafili do bramki. Po naszej stronie też padł gol, a jego autorem był Kewin Kubilas, który wszedł na parkiet za Damiana Zająca. Gospodarzom zdarzyło się kilka niecelnych podań, które bezlitośnie wykorzystywali rywale (5:9). W 19. minucie różnica wynosiła już pięć bramek (8:13), a nasi szczypiorniści co rusz tracili piłkę albo rzucali niecelnie. Potem jeden z rywali dostał dwie minuty, ale nie udało się zmniejszyć strat. Gola rzucili za to rywale, zwiększając swoją przewagę (9:15). Po trzydziestu minutach Legnica prowadziła dziesięcioma bramkami (10:20).

Na początku drugiej połowy nasi szczypiorniści bardzo szybko rzucili bramkę, jednak w ciągu kolejnych pięciu minut trafiali jedynie goście (11:24). W 37. minucie zawodnik Legnicy dostał karę, a po chwili także jeden z piłkarzy ASPR-u. Podczas drugiej w krótkim odstępie czasu kary dla gości, gospodarze dwukrotnie trafili do bramki Miedzi (15:26). W 37. minucie Bartosz Witkowski dostał dwie minuty, a na dziesięć przed końcem meczu Legnica prowadziła trzynastoma golami (17:30). W 55. minucie zawodnik gości dostał podwójną karę, za faul i dyskusje z sędzią, a tuż po wznowieniu gry, ASPR trafił do bramki (19:31). Kilkanaście sekund przed końcem gry w przewadze Witkowski trafił do pustej bramki (20:33).

ZAG

ASPR Zawadzkie - MSPR Siódemka Miedź Legnica 20:33
ASPR: Damian Zając, Adrian Przybysz (3 bramki), Maciej Ścigaj (3), Łukasz Smyk, Adam Wacławczyk, Michał Krygowski (2), Kacper Gajda (1) oraz Kewin Kubillas (2), Mateusz Damas (3), Bartosz Witkowski (3), Grzegorz Hentschel, Patryk Całujek

SIATKÓWKA: II liga mężczyzn - Awans!