fbpx Akcja na lotnisku | Strzelec Opolski

Akcja na lotnisku

Akcja na lotnisku

Artykuły : 
Numer wydania: 

[img_assist|nid=429|title=Na placu Państwowej Straży Pożarnej w Halle|desc=|link=popup|align=left|width=150|height=98]Strażacy z Izbicka odwiedzili Teichę – gminę partnerską w Niemczech
Dziewiętnastoosobowa ekipa z gminy Izbicko wyruszyła w piątek, piątego października do Teichy. Niemieccy partnerzy zaprosili tym razem grupę strażaków. Chcieli im zaprezentować między innymi pokazy ratownictwa specjalistycznego, a także osiągnięcia i walory swojej rodzinnej miejscowości.
- W sobotę nasza delegacja gościła na lotnisku w Lipsku, gdzie przyglądaliśmy się popisom sprawności strażaków - ratowników, którzy między innymi pozorowali akcje gaszenia samolotów. Byliśmy też w Państwowej Straży Pożarnej w Halle – mówi Karina Gawlik zajmująca się promocją w Urzędzie Gminy w Izbicku.
Goście z Polski spotkali się również z burmistrzem Teichy. Zwiedzili miejscowość – która w tym roku zdobyła miano najpiękniejszej w Niemczech.
- Miejscowość została laureatką podobnego konkursu, jaki odbywa się u nas w województwie w ramach Programu Odnowy Wsi na najpiękniejszą wieś opolską i projekt odnowy – informuje Karina Gawlik.
Od niedawna oficjalnym partnerem Izbicka jest gmina Goetschetal, w skład której weszła Teicha, w związku z tym podczas wizyty podpisano też formalne dokumenty porządkujące tę kwestię.
Strażacy z Izbicka od swoich niemieckich kolegów otrzymali tez przydatne prezenty: buty i pasy bojowe.
bea

Komentarze

Portret użytkownika SXS
Wysłane przez SXS w 16 Październik, 2007 - 23:13

sensacja. Pojechali, najedli się, przyjechali. Gratulacje

Portret użytkownika Dora
Wysłane przez Dora w 16 Październik, 2007 - 23:15

Przystojnie ci strażacy ;)

Portret użytkownika Enter
Wysłane przez Enter (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2007 - 23:01

Najpierw zapisz sie do strazy, potem wez udzial w cwiczeniach, gaszeniu pozarow i pomocy dla ludzi a potem tez pojedziesz i tez sie najesz.

Odpowiedz